Mezigenerační setkání v Meziměstí

Naše první setkání probíhalo 19. listopadu ve školní jídelně. Nakoupili jsme spoustu deskových a karetních her. Měli jsme tu třeba uno, prší, žoliky, pexeso, člověče nezlob se, typni si atd.. Hry jsme rozmístili po stolech, aby si každý mohl projít kde co je a s danou skupinou našich žáků se rozhodnout co si zrovna zahrají. Od 8 hodin nám tam začali chodit senioři které jsme mile přivítali, já jsem je přiřadila k trojicím po jednom. (vycházelo to tak podle počtu, 6 trojic a 6 seniorů) v jednom rohu místnosti měli na výběr z občerstvení. Měli tam nějaké slané i sladké sušenky, ovoce, vodu a neslazený ovocný čaj. Dále jsem si pro ně se spolužačkou připravila hudební kvíz kde jsme vybírali staré písničky které odpovídají jejich věku. Na konci dostali odměnu propisku jako malou pozornost. Všichni vypadali moc spokojeně.

Naše druhá akce probíhala 10.12. u 9.A  ve třídě. Přišlo okolo 8 seniorů a nás bylo okolo 20. Dali jsme k sobě 9 lavic abychom vytvořili velkou pracovní plochu, okolo těch stolů jsme dali židle. Kousek od této plochy byly další dva stoly na kterých bylo spoustu sladkého i slaného občerstvení, k tomu ještě voda a neslazený ovocný čaj. Doprosřed jsme položili všechny různé věci co jsem na vyrábění objednala. Když k nám začali chodit senioři, tak jsme si je k sobě vzali, jak jsme chtěli a kdo byl sám mohl si vyrábět sám nebo se přidat. Vyrobilo se spoustu hezkých věcí a myslím že nás žáky překvapilo jak moc pěkné to měli.  Za 4 hodinky si každý senior vyrobil 2-3 výrobky, které si následně odnesli domů. Tato akce se také moc vydařila, všichni byli milí a šťastní. 

Mikulíková Adéla